Pınar Özlem

Pınar Özlem

Merhaba! Finansal okur yazarlık üzerine 4 senedir özel kurumlarda dersler vermekteyim. Doğru eğitimle yatırım yapmak sizin için korkutucu olmayacak!
İpek Yılmaz

İpek Yılmaz

2001 ODTÜ Ekonomi bölümü mezunu, SPK lisanslı 15 yıllık profesyonel kariyerinde çeşitli devlet ve özel kurumlarda teknik analist olarak görev yapmıştır.
onur koseoglu

onur koseoglu

1998 yılından beri lisanslı eğitmen olarak kamuda görev yapmaktayım. Eğitimlerimden sonra sermaye piyasalarına tüm bakış açınız değişecek.
Mehmet Toktaş

Mehmet Toktaş

Erken emeklilik hayali kuranlar! Bireysel emeklilik tam size göre. Alanımda 12 senedir profesyonel hizmet vermekteyim. Gelin fonlarla geleceği planlayalım!
Safinaz Bilir

Safinaz Bilir

Son altı senedir Bireysel Emeklilik alanında profesyonel kariyerimi devam ettirmekteyim. Tüm merak ettiklerinizi, sizin için en iyi fonları birlikte bulalım!
Safak Ciplak

Safak Ciplak

(5)
2002 yılından bu yana SPK lisanslı profesyonel risk analisti olarak çalışmaktayım. Riskleri düşünüp geri adım atanlar, korkmayın!
Işık Şekercioğlu

Işık Şekercioğlu

15 senedir profesyonel SPK lisanslı yatırım danışmanıyım. 1992 Boğaziçi Üniversitesi Mezunuyum. Beş senedir KOBİ yatırımları üzerine çalışmalar yürütmekteyim.

Günlük iş hayatımızda yada özel hayatımızda finansal işlemlerimizi  daha bilinçli yaparak en doğru kararı almamızı sağlayacak seviyede finans bilgisine sahip olmaya finansal okuryazarlık diyebiliriz.

. Ev satın alırken hangi bankanın kredisini kullanmalıyız mesela? Yada şirketimizin yapacağı bir yatırımda neye göre karar vermeliyiz? Şirket sahibi yada üst düzey yöneticisi isek şirketimizin temel finansal tablolarını nasıl yorumlamalıyız? En önemlisi dolar kuru neden artar, tahmin etmek mümkün müdür? Faizler ne zaman yükselir, ne zaman düşer?

Bu ve benzeri soruların cevabını vermek için finans alanında çok temek kavramları ve konuları bilmek gerekir. Finans günümüzde sadece şirket yöneticilerini, iş dünyası çalışanlarını değil sıradan bir vatandaşın bile günlük hayatında önemli yere sahip.

Finansal okuryazarlık finansın temel konularına hakim olma, temel kavramlarını bilme ve gelecekle ilgili bazı öngörüler yapabilmektir. Finansal işlemlerimizde kendimiz için en doğru olacak kararı bilinçli şekilde verebilmektir.